Opolscy Adwokaci na zawodach triathlonowych w Mrągowie

Dodano: Kategorie:

Dnia 27 sierpnia 2017 roku członkowie Izby Adwokackiej w Opolu – mec. Liliana Trzaskoś oraz mec. Kamil Będkowski ukończyli zawody triathlonowe Triathlon Energy Mrągowo na dystansie ¼ Ironman obejmującym 950 metrów pływania w jeziorze Czos, 45 kilometrów jazdy na rowerze oraz 10,5 kilometra biegu.

 

Podobnie, jak w trakcie swoich poprzednich zmagań sportowych na trasach maratonów i półmaratonów mec. Liliana Trzaskoś oraz mec. Kamil Będkowski wystąpili pod egidą Izby Adwokackiej w Opolu, podkreślając swoją przynależność zawodową do adwokatury, jak i do Izby Adwokackiej w Opolu.

 

Zawody triathlonowe w Mrągowie organizowane po raz piąty, są niezwykle popularną imprezą w kalendarzu polskiego triathlonu. W tym roku wyzwaniem dla zawodników był jednak nie tylko sam dystans, lecz i szczególnie trudne warunki pogodowe: ulewny deszcz, burze i niska temperatura powietrza (15 st. C), które spowodowały, iż całe zawody stanęły pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak organizator podjął decyzję, iż zawody się odbędą i nasi izbowi Koledzy wraz z kilkoma setkami innych triathlonistów w strugach deszczu dzielnie wkroczyli do jeziora Czos, by przepłynąć 950 metrów, a następnie przejechać na rowerze 45 kilometrów i wreszcie postawić kropkę nad „i” 10,5 kilometrowym biegiem do mety.

Sukces ten zasługuje na szczególne odnotowanie, gdyż był to debiut w zawodowych triathlonowych zarówno naszej Koleżanki i Kolegi, jak i w ogóle członków Izby Adwokackiej w Opolu. Zarówno Liliana Trzaskoś, jak i Kamil Będkowski zgodnie jednak podkreślają, iż jest to zaledwie pierwszy krok na drodze do sportowego marzenia, jakim jest ukończenie zawodów triathlonowych na dystansie pełnego Ironmana, obejmującym 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze oraz 42,195 km biegu.

 

Koleżance i Koledze gratulujemy sukcesu sportowego, a wszystkich członków Izby zachęcamy po podejmowania aktywności sportowej połączonej z pozytywnym manifestowaniem swojej przynależności zawodowej do Izby Adwokackiej w Opolu, jak i przesyłania do Izby zdjęć i informacji dokumentujących sukcesy sportowe.