Turniej Piłkarski ADWOKAT CUP - oficjalne losowanie drużyn do poszczególnych grup turniejowych

Dodano: Kategorie: ,

Turniej ADWOKAT CUP organizowany jest w dniu 16 maja 2018r. z okazji obchodów 100 – lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej oraz 65 – lecia Izby Adwokackiej w Opolu.  W zawodach weźmie udział młodzież niepełnosprawna intelektualnie reprezentująca Ośrodki Szkolno-Wychowawcze oraz Szkoły Specjalne z województwa opolskiego. Drużyny będą rywalizować w eliminacjach grupowych oraz w finałach. Dla zwycięzców sportowej rywalizacji oprócz pucharu przewidziany jest wyjazd na mecz piłkarski rozegrany na PGE Narodowy w Warszawie. Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Burmistrz Miasta Kluczbork Jarosław Kielar.

Ze względu na fakt, że XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w 2018r. chcielibyśmy aby nasz turniej nawiązywał również do tego wydarzenia. Dlatego odpowiednikiem losowania grup piłkarskich było losowanie drużyn, które reprezentować będą odpowiednie państwo biorące udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Oficjalne losowanie drużyn do poszczególnych grup turniejowych przeprowadziliśmy 1grudnia 2017 r. w Centrum Rozrywki KUBATURA w Opolu.